Novinky

Psi a podzim, na co se připravit?

Stmívá se čím dál tím dříve, je nám stále větší a větší zima, počasí je spíš pochmurné a vylézt z vyhřáté postele je stále těžší a těžší. Co to znamená? Podzim se jednoznačně hlásí o slovo! Někdo má tohle roční období rád, někdo se na něj vyloženě netěší, ale ať tak, či onak, je potřeba věnovat zvýšenou péči sobě i svému pejskovi, přece jen jsme díky střídání teplot náchylnější k různým nemocem a naše tělo je tak nějak vyčerpanější.

Na co si tedy dát pozor u čtyřnohých parťáků, aby jim bylo i na podzim pořád hej?

 

 

Péče o srst

Asi není potřeba nějak zvlášť zdůrazňovat, že v podzimním období dochází u psů k línání, je proto vhodné zvýšit frekvenci vyčesávání, případně i navštívit psího kadeřníka :D Rozhodně doporučujeme nevynechávat koupání, v tomto období je na procházkách hodně bláta a dešťová voda se rozhodně nerovná čistá voda. Samozřejmě ale musíme dávat velký pozor, aby byl pejsek po koupání pořádně suchý, abychom předešli zbytečnému nachlazení. 

 

Hlavně v suchu

Prší a prší, za okny se to sleduje hezky, venku to už tak příjemné nebývá. Po procházce je vhodné sebe i pejska pořádně osušit. Nejen srst, ale i tlapky. Někdy totiž venku sice neprší, ale stejně tam jsou kaluže, kterými chlupáči rádi procházejí :) Doporučuji pořádně vysušit i místa mezi jednotlivými bříšky prstů, abychom předešli případné tvorbě plísní a zánětů. 

Nezapomínejme ani na obojky a vodítka. Pejska rozhodně nenecháváme zbytečně dlouho v promočeném obojku nebo oblečku. I když jsou naše obojky a vodítka z kvalitních materiálů a odpuzují vodu, pro jejich delší životnost je určitě lepší je nechat volně uschnout například na věšáku. 

 

Tlapky

Už jsem zmínila, že tlapky bychom měli udržovat v suchu. Může se také stát, že je má chlupáč citlivější, pak doporučujeme mazat a hydratovat. Tlapky můžou být chladným počasím popraskané  vysušené. Pomoct v tomto případě může náš přírodní balzám, který je vyrobený ručně ze 100 % přírodních surovin, vhodný je proto i pro opravdu citlivé tlapky a čumáčky. 

 

Střídání teplot

Dny mohou být teplejší a dny mrazivé, to je často realita začátku podzimu. Pozor je potřeba dávat hlavně na pejsky, kteří tráví všechen čas venku. Pořádně zateplená bouda nebo nějaká ta teplá bunda je základ. Ale u oblečků je taky potřeba mít se na pozoru, pokud pořídíte svetřík, který je promokavý, můžete si zadělat na pěkný malér. Pejska nikdy nenecháváme v mokrém oblečení, pokud je to možné, hned jej vyměníme, abychom předešli možným zdravotním komplikacím. 

 

Budiž světlo

Asi všichni víme, že na podzim se nám zkracují dny a naopak prodlužují noci. To znamená jediné- pořád tma. Proto je vhodné pořádné osvětlení :D Ať už procházky se zapnutou baterkou na mobilu, tak reflexní prvky, případně alespoň výrazné barvy. Pokud máte černého psa, jako máme my, máte vysokou pravděpodobnost, že ho při venčení prostě neuvidíte (mluvím opravdu z vlastní zkušenosti :D). Doporučuji například naše obojky a vodítka v barvě "zvýrazňovač". Na procházce vždy koukám, kam jde obojek, abych věděla, kde je náš Hugo. 

 

Pohyb je základ

Zas a znova ta stejná poučka. Hlavně se hýbat. Je to dobré nejen na imunitu, ale i na náladu. Jak páníčkovu, tak tu chlupáčovu. Na podzim a v zimě bývá často těžké donutit se k nějaké té procházce. Nechce se ani nám, ani pejskům. Byla by ale chyba pohyb vynechávat. Pokud splníme všechny předchozí body, budeme na procházku skvěle připraveni a pohyb na čerstvém vzduchu nám jen prospěje. Podpoří to správnou imunitu a vykouzlí dobrou náladu. 

 

Dostatek vitamínů

Myslete i na správnou a vyváženou stravu, zejména u psů, kteří pobývají celou zimu venku. Je vhodné o něco zvýšit příjem kalorií. Dobré je také zařadit do jídelníčku vitamíny, případně zvolit na zimu jiné krmivo, které bude vhodnější na toto období. Doporučujeme se o tomto vždy poradit se svým veterinářem, který ti doporučí vhodné doplňky stravy přímo na míru. Pokud hledáte zdravé pamlsky, zkuste naše podzimní pusinky s dýní, která je sezónní potravinou, která v sobě má velké množství živin a vitaminů a je vhodná i pro chlupáče!

 

Jak zchladit pejska v horkých letních dnech

Léto už se pomalu začíná projevovat v plné kráse. Dny se prodlužují a sluníčko hřeje víc a víc. To může mít negativní dopad nejen na nás lidi, ale i na naše psí mazlíčky. Psi mají na rozdíl od lidí srst, často hodně hustou. Představa, že bychom chodili uprostřed léta venku v zimním kožichu není moc příjemná, že?

 

Pejskové samozřejmě na jaře shazují zimní srst, ale ani to nezaručuje, že jim nebude horko. Navíc se také nepotí jako my lidé. Psi svou tělesnou teplotu regulují dýcháním a vypláznutým jazykem, na to bychom měli myslet zejména, pokud chlupáčovi potřebujeme dát náhubek. Pokud nebude mít dostatek prostoru na otevření tlamy, může to být až životu nebezpečné. 

 

Procházky

Dostatek pohybu je důležitý. Určitě bychom to neměli podceňovat ani v horkém létě. Je ale vhodné upravit časy, kdy ven vyrážíme. Ideální je jít brzy ráno nebo později večer, kdy už slunce tolik nepraží a lépe se dýchá. Skvělé je například vyrazit někam do lesa, kde i stromy poskytují alespoň nějaký chládek, případně si udělat procházku k rybníku, kde si může pejsek zaplavat a dopřát si dostatek zdravého pohybu i v této formě. 

 

Pozor na tlapky

Páníčkům často nedochází, že pejsek nenosí boty, proto rozpálený asfalt snáší o dost hůř než my. Je tedy nejlepší se asfaltu nebo betonu vyhnout. Někteří odborníci doporučují chladit během dne zejména tlapky, a to například hadicí s vodou nebo malým bazénkem, kam si může pejsek sám zajít. 

 

Dostatek vody

Dopřejte pejskovi možnost pravidelně pít. Vodu v misce je vhodné několikrát denně měnit za čerstvou vodu, která nebude vlivem sluníčka horká. 

 

A co jídlo?

Může se stát, že pejsek bude mít menší chuť k jídlu, než měl v chladnějších měsících. Toto může být úplně normální jev, ani nám lidem se v horku do jídla někdy moc nechce. Určitě bychom ale měli na pejska dávat pozor a ujistit se, že alespoň něco sní, a snažit se mu nabízet různé alternativy, například dobrůtky nebo domácí zdravou zmrzlinu pro psy. Chlupáči si také rádi pochutnají na zmrzlém jogurtu, případně může dobře posloužit i obyčejná kostka ledu. 

 

Chladicí pomůcky

Dnes už existuje i velký výběr různých chladicích pomůcek, které pejskovi v horkých dnech mohou alespoň trochu ulevit. Doporučujeme například chladicí podložky, napustit vodou malý bazének, chladicí psí hračky, případně psí botičky na procházky, 

 

Jak chladíš v létě pejska ty? Máš nějaký osvědčený tip, který funguje? Dej nám vědět na Instagram nebo Facebook! :) 

Kde se letos potkáme?

Letos jsme se rozhodli vyrazit hned na několik trhů, kde se můžeme potkat a popovídat si. Na naše produkty se můžeš podívat naživo nebo je třeba hned vyzkoušet svému pejskovi!

 

Kde se teda uvidíme?

  • MINT MARKET v Brně- 16.-17. 3.
  • Velikonoční trhy v Kostelci nad Černými lesy- 23.3. 
  • Jarní trhy Tetín- 27.4.
  • MINT MARKET Tábor no. 4- 4. 5.  
  • Design na Šumavě- 12.5. (Klatovy)
  • MINT MARKET Kutná Hora- 13.7.

 

Případné další akce budeme do seznamu průběžně doplňovat. Je nějaká zajímavá akce, například blízko tvého bydliště, kterou bychom neměli vynechat? Dej nám o ní vědět na info@whatthedog.cz! ❤️

Jak vybrat obojek pro psa?

Obojek patří mezi základní výbavu každého chlupáče. Můžeme jej používat na klasické venčení, na výcvik nebo jen jako držák na psí známku :) U nás na najdeš látkové obojky, které jsou v porovnání například s kovovými nebo koženými lehčí alternativou. Látka je pro pejska pohodlná na nošení, neškrábe ho a snadno se omývá. Jak teda vybrat pro psa ten správný obojek?

 

Na co si dát při výběru obojku pozor?

1. Velikost obojku

Takový základ, který asi napadne úplně každého. Obojek musí psovi dobře sedět na krku, aby se nestalo, že se z něj na procházce vyvlékne nebo že se v něm naopak bude škrtit. Nejjednodušším způsobem, jak najít ideální velikost, je změřit obvod krku psa. Nejlépe ti k tomu poslouží krejčovský metr. Obvod krku měř vždy v nejširším místě, těsně před hrudníkem. Metr při měření rozhodně neutahuj, měl by být volně, tak aby se pod něj dali dát 2 prsty a pejska to neškrtilo. 

 

2. Váha

Pokud máš menšího pejska, bylo by vhodné, aby ho obojek zbytečně nezatěžoval, proto je lepší volit lehčí obojek- tedy například u nás si můžeš jako odlehčenou variantu zvolit plastovou sponu. Naopak pro větší plemena nabízíme variantu s kovovou sponou, která je odolnější a více vydrží. 

 

3. Šířka

Šířka obojku souvisí s velikostí psa, obecně platí, že čím menší pejsek, tím užší obojek. Pak bude pejska méně zatěžovat. Širší obojky můžou být hezčí- více vynikne zajímavý vzor nebo barvy, ale vždy je třeba mít na paměti hlavně pohodlí pejska a nenutit ho zbytečně nosit široký obojek, protože je to hezké. 

 

4. Barva

Barva obojku je důležitá, pokud chceš, aby to pejskovi slušelo. Aby na něm obojek vynikl, měl by mít jinou barvu, než má srst pejska. Pozor také, pokud máš doma dlouhosrsté plemeno, může se stát, že obojek bude sice krásný, ale kvůli srsti, nebude vůbec vidět. Pokud chceš, aby byl chlupáč za fešáka/ fešandu, můžeš obojek doplnit motýlkem nebo šátkem

 

Máš nějaký oblíbený vzor obojku pro pejska? Dej nám vědět na IG, FB nebo na info@whatthedog.cz.

Vánoční dárky pro pejsky

Blíží se naše oblíbené období v roce- Vánoce! Čas zábavy, trhů, společných chvilek, svařáku, dobrého jídla, pohádek a lásky :) No kdo by to neměl rád? V neposlední řadě k tomu samozřejmě patří i dárky, někdo je rád dává a někdo zase spíš dostává. Ať tak, či onak, vymyslet ten nejlepší dárek může být občas pěkný oříšek pro každého. A co takový pejsek? Měl by k Vánocům dostat taky dárek? Jako plnohodnotný člen rodiny by podle nás rozhodně měl! Ale co mu pořídit? Sepsali jsme pro inspiraci několik tipů. 

 

1. Čmuchací kobereček

Hračka, která zabaví a zároveň rozvíjí nejdůležitější psí smysl- čich. Jedná se o kobereček v různých barvách, do kterého můžete pejskovi nasypat granule nebo jakékoliv jiné tvrdé dobrůtky, ty se v koberečku schovají a pejsek je bude pomocí čichu hledat. Zabaví se tak i na delší dobu, pokud zrovna nebudete mít čas se psímu kamarádovi věnovat. Koberečky najdete tady.

 

2. Plyšák

Klasika, která rozhodně nezklame a pejsek z dárku bude mít zaručeně radost. To je plyšák. Skvělý výběr najdete tady.

3. Co potěší i páníčka?

Pokud sháníš dárek pro pejska, který zároveň udělá radost i jeho páníčkovi, jsi tu správně! Vyber si z široké nabídky ručně vyrobených obojků pro všechna psí plemena. Celou nabídku najdeš tady. V nabídce najdeš dokonce i super vánoční vzory. 

Dalším super tipem jsou ručně dělané keramické misky. Poslouží dobře na vodu nebo jídlo a budou zároveň luxusním doplňkem do interiéru. 

Tak který dárek pořídíš ty? :)

5 položek celkem
Zpět do obchodu